Müdürün Mesajı

Sevgili öğrencilerimiz,

Kökü 1883 yılında kurulan Hamidiye Ticaret Mektebi Alisi’ne dayanan Marmara Üniversitesi’nin bir parçası olan Sosyal Bilimler Enstitüsü, 23 anabilim dalı altında faaliyet gösteren 110 bilim dalının yürüttüğü 215 program ile 10.000’i aşkın öğrenciye yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim fırsatı sunuyor.

600’ü aşkın öğretim elemanını 85 farklı ülkeden gelen yüzlerce öğrenciyle buluşturan Enstitü’de Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde eğitim imkanı mevcut.

Enstitümüz; disiplinler arası çalışmaları teşvik eden, ülke ve dünya sorunlarına uygulanabilir çözümler üreten bireyler yetiştirmeyi hedefleyen, eğitimin yaşam boyu devam eden bir süreç olduğu düşüncesini içselleştirmiş bir kurum.

Küreselleşmenin, dijitalleşmenin ve teknolojik ilerlemelerin sunduğu fırsatların ve oluşturduğu tehditlerin farkında olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini ortaya çıkan değişimler çerçevesinde sürekli gözden geçiren Enstitümüz, sizlere kendinizi geliştirecek bir ortam sunuyor. Dileğim Enstitü çatısı altında geçireceğiniz yılların sizleri her anlamda ileri taşımasıdır.

Yolunuz açık olsun.

Prof. Dr. İclal Attila


Bu sayfa Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından en son 06.11.2023 17:49:52 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM