Öneri Dergisi

Enstitümüzün 1994 yılında yayın hayatına başlayan ÖNERİ dergisi, uluslararası, açık erişimli ve hakemli bir dergi olarak sosyal bilimler alanında yerini pekiştirme ve tanınırlılığını artırma çabalarını sürdürmektedir. Bu çabaların ürünü olarak dergimiz iki uluslararası veri tabanı olan EconLit ve ProQuest tarafından taranmaya başlamıştır.

EconLit:

American Economic Association tarafından geliştirilen EconLit, 1969 yılından günümüze kadar dünyada Ekonomi, İşletme, Maliye ve benzeri alanları içeren uluslararası bir veri tabanıdır. Ayrıca, bu veritabanı Cambridge University Press’in, Abstracts of Working Papers in Economics, Index of Economic Articles in Journals & Collective Volumes ve Journal of Economic Literature’ın kitap kritiklerinin tam metinlerini içerir.

ProQuest

ProQuest en geniş multidisipliner tam metin veri tabanlarından biridir. ProQuest üzerinde yüzlerce konunun kapsandığı en çok kullanılan 30 veri tabanını içermektedir. ProQuest Central 1.000’nin üzerinde uluslararası gazeteye erişim sağlamaktadır. Dünyaca ünlü gazetelerin de içinde olduğu birçok gazetenin güncel tam metin içeriğine erişime imkan tanımaktadır.  İçerik günlük olarak güncellenmektedir.  


Bu sayfa Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından en son 27.09.2019 15:10:26 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM